Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2011. Szeptember 21. 14:21, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Kórházakat ürítenének ki

Kórházakat ürítenének ki

A Népszabadság írja, hogy a adósságrendezés helyett a fővárosi kórházak államosításával járó költöztetésre, megszüntetésére költené az Egészségügyért Felelős Államtitkárság az E-Alap több mint 40 milliárdos többletét.

Az OEP-kasszában augusztus végén a tervezettnél több mint 41 milliárddal kisebb a volt hiány, miután jóval kevesebbet költöttek táppénzre, és lényegesen több pénz folyt be egészségügyi hozzájárulásból és a gyógyszergyári befizetésekből is. Ezt a talált pénzt az egészségügyi államtitkárság a Semmelweis Terv végrehajtására szeretné fordítani. A terv szerint legalább tucatnyi kórházi épület ürülhet ki, telephelyek szűnhetnek meg – így a Honvédkórházhoz tartozó verőcei kórház is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal

2025. Szeptember 25. 06:54, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell

A magyar politikában eddig soha nem látott megtorlásnak kell következnie és a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell elkövetett tetteiért -

2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter az ukrajnai háborúról és a kétoldalú együttműködésről egyeztetett Szergej Lavrovval

Az ukrajnai háború, illetve a kétoldalú gazdasági és energetikai együttműködés legfontosabb kérdéseiről egyeztetett orosz kollégájával, Szergej Lavrovval Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.