Hírek
2011. Szeptember 17. 14:25, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Kidobott macskák a szegedi Zsinagóga-kertben
Számtalan alkalommal történ már meg a Szegedi Cicamentők Állatvédő Egyesületének tagjaival, hogy a szegedi Zsinagóga-kertben magára hagyott macskákat szedtek össze.
Állatokat kitenni, elhagyni a 2004. évi X. törvény értelmében bűncselekmény, amiért a felelőtlen állatkínzók szigorú büntetést érdemelnének.
A Szegedi Cicamentők Állatvédő Egyesülete gyakran még ki sem nyílt szemű kismacskákat, vagy nagyobb – cseperedő – macskákat kénytelen a felelőtlen lakosság után összeszedni. Legutóbb a napokban talált az egyesület aprócska, önálló életre képtelen kis szőrmókokat. Sokan nem tudják, hogy a kutyák / cicák felesleges szaporodását megelőzéssel (gyógyszeres fogamzásgátlással, ivartalanítással, gondos tartással) meg lehetne előzni. A Szegedi Cicamentők Állatvédő Egyesülete mindent elkövet, hogy segítse a kóbor macska állomány számának csökkentését. Felvilágosító előadások tartásával, szórólapok segítségével törekszik a szervezet az emberek környezettudatosságának fejlesztésére. Az utcai macskabaj a legtöbb településen súlyos gond.
Ha valaki kiscicát vagy felnőtt macskát szeretne örökbe fogadni, akkor a www.cicaotthon.hu oldalon vagy a cicamentes@gmail.com levélcímen vagy a +36/30/22-44-208 –as telefonszámon várja az egyesület a jelentkezést.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának
Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának
