Hírek
2016. Július 28. 07:37, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Két újabb gyorstöltővel bővült az elektromos töltőhálózat
Két új 49,8 kilowattos elektromos autó villámtöltőt adtak át Zuglóban, illetve az M3-as autópálya mellett, ezzel 13 helyszínre bővült a Budapesten és környékén elérhető nagyteljesítményű töltőpontok száma
- közölte az új kutak egyik beruházója, a Nissan Gablini szerdán az MTI-vel.
A cég közleménye szerint a töltőállomások közel 30 perc alatt 80 százalékra töltik egy átlagos, középkategóriás elektromos autó akkumulátorait.
A tájékoztatás szerint Budapesten tizenhárom 40 kilowattnál nagyobb kapacitású gyorstöltő üzemel, ebből öt használata nem igényel előzetes regisztrációt, illetve a parkolást is beleértve díjmentes, és közülük három a Nissan Gablini telephelyein üzemel.
A Gablini cégcsoport tulajdonos vezérigazgatója, Gablini Gábor szerint az elektromos autók mára elérték azt a fejlettségi szintet, hogy valódi alternatívát kínálnak a belső égésű motorokkal szemben. A társaság tapasztalatai szerint az elektromos autóknak 75 százalékkal alacsonyabb az üzemanyag-, illetve 50 százalékkal a szervizköltsége.
Az 1988-ban alapított, jelenleg 160 főt foglalkoztató Gablini cégcsoport 2015-ben közel kétezer gépjárművet értékesített, jelenleg a Nissan, Peugeot, Hyundai és Kia márka modelljeit értékesíti négy telephelyén, illetve az Infiniti márka kizárólagos forgalmazója Magyarországon. A cég kínálatában már három éve jelen vannak az elektromos személyautók és kis-tehergépjárművek is.
Az Igazságügyi Minisztérium nyilvános adatbázisa szerint a cégcsoport nettó árbevétele tavaly 9,30 milliárd forint volt az egy évvel korábbi 9,36 milliárd forint után. Adózott eredménye pedig 177,78 millió forint volt, 2014-ben még 178,99 millió forint.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
