Hírek
2016. Július 07. 07:33, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Két településen lesz időközi önkormányzati választás vasárnap
Két településen tartanak vasárnap időközi önkormányzati választást.
A Somogy megyei Bodrogon polgármestert választanak. A 420 lakosú Bodrog 344 választópolgára négy jelöltre szavazhat: Szentgróti József alpolgármester, valamint Erdei Norbert és Kovács Balázs József függetlenként, Fehérvári Zsolt István pedig a Magyar Munkáspárt jelöltjeként indul.
A Pest megyei Csőváron polgármestert és négytagú képviselő-testületet választanak. A polgármesteri tisztségért hárman indulnak: Nemecz Pálné és Dian József függetlenként, Seres Valéria pedig a Magyar Munkáspárt színeiben. A négy képviselői helyre kilencen pályáznak: nyolcan függetlenként, egy jelölt pedig a Magyar Munkáspárt színeiben. A választói névjegyzékben mintegy félezren szerepelnek.
Vasárnap két települési nemzetiségi választást is tartottak volna: Győrben román, a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Kenderesen pedig roma nemzetiségi képviselőket kellett volna választani. A választások azonban jelöltek hiányában elmaradnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld
A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik
A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.
2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
