Hírek
2019. Január 31. 10:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: katasztrófavédelem
Karbantartással megelőzhető a szén-monoxid-mérgezés
Karbantartással, illetve a levegő folyamatos cseréjének biztosításával megelőzhetők a szén-monoxid-mérgezések
- hívta fel a figyelmet Dóka Imre, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az M1 aktuális csatorna esti műsorában. Mint mondta, nagy problémát jelent, hogy az új nyílászárók már nem tartalmaznak légréseket, amelyek a folyamatos levegőcserét biztosítják, így nagyobb esélye van a szén-monoxid-mérgezésnek. A szóvivő az új lakásba költözőknek azt javasolta, hogy szakemberrel nézessék át a nyílt lánggal üzemelő konvektort, kazánt.
Elmondása szerint tavaly 609 szén-monoxid-mérgezéses esethez riasztották a tűzoltókat, és tízen haltak meg a színtelen, szagtalan gáz levegőbe kerülése miatt. Megjegyezte, hogy a szén-monoxid-érzékelő beszerelése ugyan felhívja a figyelmet a veszélyre, de a problémát nem oldja meg, ezért a berendezések karbantartása rendkívül fontos.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
