Hírek
2017. Január 27. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Jövő héten is emelkedhet az influenzások száma

Az Országos Epidemiológiai Központ főorvosa szerint a jövő héten is emelkedni fog az influenzás megbetegedésben szenvedők száma.
Molnár Zsuzsanna az M1 aktuális csatorna csütörtök esti műsorában elmondta, egy héttel korábban országos átlagban megduplázódott a betegszám, volt, ahol csak 20 százalékkal regisztráltak több beteget, de Heves megyében négyszer többen kapták el a betegséget, mint egy héttel korábban.
A főorvos kiemelten fontosnak nevezte a megfelelő mennyiségű zöldség- és gyümölcsfogyasztást, mivel januárra a szervezet a vitaminhiány miatt veszít a vírusokkal szembeni ellenálló-képességéből. Emellett a megfelelő öltözködésre is felhívta a figyelmet, mivel egy meghűlés kedvez a vírusfertőzésnek is.
Ismertetése szerint a szmogos időszak a légzőszervi megbetegedésben szenvedőket okozza a legnagyobb gondot, ha ők elkapják az influenzát, akkor a betegség lefolyása súlyosabb lehet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld
Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre
Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik
2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld
Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat
Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését
2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld
Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok
Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.
2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság
Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját