Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2016. Január 11. 10:23, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Jelentősen élénkült tavaly a használtautó-piac

Jelentősen élénkült tavaly a használtautó-piac

Jelentősen élénkült a használtautó-piac, tavaly 12 százalékkal több autót adtak el, mint egy évvel korábban, miközben az átlagárak 3 százalékkal emelkedtek - közölte a Használtautó.hu autós portál hétfőn.

A használtautó-index, az elkelt használt személygépkocsik összértékének változását jelző mutatószám, a 2014. év végi 134,4 százalékról 156,8 százalékra emelkedett. Az index 100 százalék feletti állapota azt jelzi, hogy a használtautó-piac lendülete felette jár a bázisnak tekintett időszak teljesítményének.

A közlemény szerint 2014-ben részben a forintárfolyam gyengülése, illetve a használtautó-importra bevezetett vagyonszerzési illeték közvetett hatásainak eredményeként drágultak a használt autók átlagosan 8 százalékkal. Tavaly szintén infláció feletti, 2,6 százalékos átlagos árnövekedés volt jellemző, az utolsó negyedévben észlelt átlagár már meghaladta az 1,67 millió forintot.

Leginkább, több mint 17 százalékkal, a nagy autók drágultak 2013-hoz képest, a használt terepjárókért ugyanakkor továbbra is csaknem 2 százalékkal kevesebbet kellett fizetni, mint 2013 végén.

A portál rámutatott, hogy a Magyarországon értékesített használt személyautók háromnegyede a kis autók, az alsó-középkategóriás, illetve a felső-középkategóriás autók halmazába sorolható, utóbbiak szintén több mint 10 százalékkal drágultak.

A kis autók között a legnépszerűbb használt autó a Suzuki és az Opel, az alsó-középkategóriában főként az Opelt és a Volkswagent, a felső-középkategóriában pedig a Volkswagent és a BMW-t részesítik előnyben a vásárlók - írta a Használtautó.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal

2025. Szeptember 25. 06:54, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell

A magyar politikában eddig soha nem látott megtorlásnak kell következnie és a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell elkövetett tetteiért -

2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter az ukrajnai háborúról és a kétoldalú együttműködésről egyeztetett Szergej Lavrovval

Az ukrajnai háború, illetve a kétoldalú gazdasági és energetikai együttműködés legfontosabb kérdéseiről egyeztetett orosz kollégájával, Szergej Lavrovval Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.