Hírek
2019. Augusztus 09. 05:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Ismét sok lesz a napsütés a hétvégén

A hétvégén ismét visszatér a napsütéses, jellemzően száraz idő. A hőség is fokozódik, többfelé 34 fok is lehet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-nek.
Pénteken napos idő várható csapadék nélkül. A leghidegebb órákban 14-20 fok lesz. Napközben 27-32 fokig melegszik a levegő.
Szombaton általában derült lesz az ég, csapadék nem valószínű. A minimumhőmérséklet 12-21, a maximumhőmérséklet 30-34 fok között várható.
Vasárnap is általában derült vagy gyengén felhős lesz az ég, északon képződhet helyenként több gomolyfelhő, és arrafelé egy-egy zápor, zivatar is előfordulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 15-22, a legmagasabb 28-34 fok között valószínű - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 12. 07:41, kedd | Belföld
Katasztrófavédelem: Budapesten és hét vármegyében lesz szúnyogirtás a héten
A héten öt budapesti kerületben és hét vármegyében lesz szúnyoggyérítés - tájékoztatta a program végrehajtásáért felelős Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) hétfőn az MTI-t.
2025. Augusztus 12. 07:38, kedd | Belföld
Szijjártó Péter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról
Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az orosz miniszterelnök-helyettessel egyeztetett telefonon hétfőn a közelgő amerikai-orosz csúcstalálkozóról.
2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld
Folytatódik a hőség a héten
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.