Hírek
2018. Július 19. 17:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Idén is népszerűsítik a dinnyét az Erzsébet-táborokban
A nagy forgalmú nyári rendezvények mellett idén is népszerűsíti a dinnyét az Erzsébet-táborokban az Agrármarketing Centrum (AMC) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK).
Az AMC csütörtöki közleménye szerint a korai meleg miatt hamar kezdődött a dinnyeszezon, így a fonyódligeti és a zánkai táborokban már a héten 4 tonna dinnyét osztottak szét. A friss nyári gyümölcs - mint írták - nem csupán hűsít, de sok vitamint, vasat és foszfort is tartalmaz, magas víztartalmának köszönhetően pedig kiváló hidratáló, ami a fejlődő szervezet számára különösen hasznos.
A közlemény idézi a táborokat szervező Erzsébet a Kárpát-medencei Gyermekekért Alapítvány főtitkárát, aki közölte, hogy a Zánkán és Fonyódligeten nyaraló gyerekek 11 héten át hetente 2600 kilogramm friss gyümölcsöt kapnak. Hornyák Tibor hozzátette, hogy a táborok szervezői nyitottak az egészséges életmód és a rendszeres gyümölcsfogyasztás népszerűsítésére.
Az AMC hangsúlyozta, hogy a kezdeményezéssel a gyermekek megismerkedhetnek a friss, helyi termékekkel, felnőttként pedig tudatos vásárlóvá válhatnak. Magyarországon az éves dinnyefogyasztás 13-15 kilogramm fejenként - tették hozzá.
Az Agrárminisztérium támogatásával megrendezett Nyár, dinnye, szeletem című fogyasztásösztönző kampány négy éve ösztönzi a magyar dinnye fogyasztását a nyári hónapokban. A kedvező időjárásnak köszönhetően idén különösen jó minőségű dinnye várható - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld
A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik
A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.
2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
