Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2015. Szeptember 18. 14:12, péntek | Belföld
Forrás: MTI

Huszonkét ítéletet hozott a bíróság határzár tiltott átlépése miatt

Huszonkét ítéletet hozott a bíróság határzár tiltott átlépése miatt

Huszonkét ítéletet hozott határzár tiltott átlépésének bűntette ügyében a Szegedi Járásbíróság szerdán és csütörtökön - tájékoztatta a Szegedi Törvényszék szóvivője pénteken az MTI-t.

Juhászné Prágai Erika közölte, a bíróság a vádlottakat tíz esetben egy év, tizenkét ügyben két év Magyarország területéről történő kiutasításra ítélte.

A bűncselekmény elkövetését minden esetben beismerő vádlottak közül 12 iraki, két pakisztáni, egy afgán és hét szír állampolgárságúnak vallotta magát.

Az ítéletek valamennyi esetben jogerőre emelkedtek, és a terheltek egyike sem kérte, hogy a tolmácsolás által lefordított ítéletet neki anyanyelvükön írásban kézbesítsék.

Határzár tiltott átlépésének bűntette miatt pénteken 43 ügyben kezdeményezett a Szegedi Járási Ügyészség gyorsított bírósági eljárást.

A szóvivő tájékoztatása szerint eddig hét menekültügyben meghozott közigazgatási határozat ellen érkezett felülvizsgálati kérelem a Szegedi Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf