Hírek
2017. Április 18. 10:10, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok
Havazott Kékestetőn és Bánkúton

Az országban mindenhol borult időjárásra számíthatunk kedden. A dunántúlon és a keleti tájakon pedig zápor, zivatar is előfordulhat, amellett pedig z északi szél is megélénkül. Kékestetőn ráadásul havazott is.
Húsvét után erős lehűlés következett, aminek hatására az elszórtan megjelenő csapadék a magasabb tájakon helyenként hóként jelent meg. Így például és Bánkúton.
A nulla és mínusz egy fok közötti hőmérséklet nyomán éjjel kezdett el havazni egészen kedd délelőttig esett. Utána az emelkedő hőmérsékletben olvadni kezdett a hó.
Hasonló hóesés április közepén általában egy évtizedben egyszer tapasztalható a Mátrában.
Az előrejelzések szerint további lehűlés és további havazás várható a Kékestetőn, ahol általában mintegy 6 fokkal hűvösebb van, mint az ország egyéb területein.
Ugyanakkor alacsonyabban fekvő régiókban is lehet helyenkénti hóviharokra, hózáporokra számítani, különösen az ország egyéb hegyvidéki területein.
A következő napokban is kifejezetten hideg és barátságtalan lesz az időjárás. Szerdán csupán 5 és 11 fok közé emelkedhet a hőmérséklet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton
A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat
2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld
Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal