Hírek
2022. Szeptember 05. 05:00, hétfő |
Belföld
Forrás: Katasztrófavédelem
Hangos szirénapróba lesz hétfőn
A Monitoring és Lakossági Riasztórendszer hangos üzemű próbáját tartják szeptember 5-én, hétfőn 11 órától. Ebben az időpontban az ország több száz pontján megszólalnak majd a szirénák.
A Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság egyik projektje keretében alsó és felső küszöbértékű veszélyes vegyi ipari üzemek körzetében országos kiterjedésű, magas rendelkezésre állású meteorológiai és vegyi monitoring, valamint lakossági riasztó rendszert telepített.
Azért, hogy a szirénák folyamatosan megfelelő állapotban legyenek, havonta próbának vetik alá azokat. Minden hónap első hétfőjén zajlik az ellenőrzés, márciusban és szeptemberben hangos, vagyis teljes üzemű próbát tartanak, a többi hónapban csökkentett módban szólalnak meg a berendezések.
Az idei őszi hangos próba az első teljes tanítási hét első napján lesz. Azok az iskolások, akik olyan helyen tanulnak, ahová elhallatszik a szirénák hangja, a negyedik óra elején fogják hallani a dallamot és a beszédhangot. A különféle hangmintákat honlapunk lakosságvédelemmel foglalkozó oldalán lehet meghallgatni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
