Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2016. Július 28. 07:32, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Gyanús férfi miatt kiürítettek egy bevásárlóközpontot Brémában

Gyanús férfi miatt kiürítettek egy bevásárlóközpontot Brémában

Kiürítettek egy bevásárlóközpontot szerdán Brémában, Németországban, mert gyanús férfiról tettek bejelentést a rendőrségen.

A rendőrség "nem terrorhelyzetből indul ki" - írta híroldalán a Radio Bremen közszolgálati rádió, amelynek beszámolója szerint a Weserpark bevásárlóközpont kiürítését azért rendelték el, hogy a kívülállók számára "minimalizálják az esetleges veszélyt".

A 19 éves férfi elszökött egy pszichiátriai klinikáról a közeli Bassumból. Először civil ruhás rendőrök próbálták felkutatni a bevásárlóközpontban, de miután nem találták meg és a férfit veszélyesként tartják számon, az épületet kiürítették és nagy erőket - köztük egy különleges bevetési egységet - vezényeltek a helyszínre.

A bevásárlóközpont átkutatása sokáig tarthat, mert 70 ezer négyzetméteres - áll a Radio Bremen jelentésében, amely szerint körözést adtak ki a fiatalember ellen és egész Brémában, illetve a város környékén is keresik.

Az intézkedésről a rendőrség kiadott egy közleményt, annak alapján a keresett férfi algériai származású.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld

Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók

Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.

2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld

NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire

A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld

Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében