Hírek
2017. November 30. 14:19, csütörtök |
Külföld
Forrás: Kovács Andrea, az MTI tudósítója jelenti:
Gránátokat robbantott fel egy bírósági tárgyalóteremben egy meggyilkolt férfi apja

Kézigránátokat robbantott fel egy gyilkosság áldozatául esett férfi apja az ügyet tárgyaló bírósági tárgyalótermében csütörtökön a kelet-ukrajnai Dnyipropetrovszk megyében lévő Nyikopol városában.
A rendőrség közlése szerint az előzetes vizsgálat szerint a két kézigránátot felrobbantó férfi a helyszínen életét vesztette. Ezt később megerősítette Hanna Sztarcsevszka, a Dnyiporpetrovszk megyei rendőrkapitányság szóvivője a 112 Ukrajina hírtelevíziónak. Szavai szerint tíz embert kellett a tárgyalóteremből sebesülésekkel kórházba szállítani.
A korábbi rendőrségi jelentés szerint - amely még hét sebesültről számolt be - a sérültek között van a gyilkosság három vádlottja, két hatósági személy, egy bírósági alkalmazott és egy civil. A sérültek állapotáról egyelőre annyit tudni, hogy kettő közülük azonnali műtétre szorult.
A férfi azután robbantotta fel a gránátokat, hogy a bíróság szünetet rendelt el.
A helyszínt a hatóságok lezárták, a bírósági épületet tűzszerészek vizsgálják át.
A megyei rendőrségi szóvivő az ügyről annyit árult el, hogy még 2016-ban Nyikopolban rálőttek egy autóban utazó férfira, s ő életét vesztette. A tárgyalótermi robbantást végrehajtó férfi az áldozatának édesapja volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld
Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók
Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.
2025. Szeptember 26. 07:18, péntek | Külföld
Öt év börtönre ítélte a bíróság Nicolas Sarkozy volt francia elnököt
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében