Hírek
2020. Június 24. 07:18, szerda |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:
Gorombaságnak minősítette a Twitter Trump egyik bejegyzését
A Twitter kedden ismét megjelölte, ezúttal gorombaságnak minősítette az amerikai elnök egyik bejegyzését.
Donald Trump még kedden reggel azt írta a mikroblogon: "Soha nem lesz autonóm övezet Washington DC-ben, amíg én vagyok az elnök. Ha megpróbálkoznak ezzel, komoly erővel találják szemben magukat."
Ezzel az amerikai fővárosban keddre virradóra kitört zavargásokra reagált. A Fehér Ház előtti Lafayette téren erőszakos tüntetők megpróbálták ledönteni Andrew Jackson, az Egyesült Államok hetedik elnökének (1829-1837) emlékművét, lángvágót is elővettek, hogy elmozdítsák talapzatáról a lovas szobrot.
A kaliforniai székhelyű Twitter ezt a bejegyzést jelölte meg és kommentálta.
"Ez a bejegyzés megsértette a Twitter gorombaság elleni szabályzatát. Mindazonáltal a Twitter úgy határozott, hogy a bejegyzés közérdeklődésre tarthat számot, és ezért hozzáférhető marad" - olvasható a mikroblog moderátora által közzétett rövid szövegben.
A megjelölés azt is jelenti, hogy a bejegyzést nem lehet lájkolni és kommentálni.
A Twitter az utóbbi időben többször is megjelölte az amerikai elnök bejegyzéseit. Legutóbb akkor, amikor Trump arról írt, hogy a levélben történő szavazás tág teret nyithat a választási csalásoknak. A médiaszolgáltató úgy vélte, hogy Trump ezzel félrevezető információkat közölt a novemberi választásokról.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 14:00, szerda | Külföld
Iráni konfliktus - Iráni rakéta csapódott be Tel-Avivban
Becsapódott egy iráni rakéta Tel-Aviv központjában kedd reggel, hatan könnyebben megsebesültek, súlyos anyagi károk keletkeztek több épületben - jelentette az izraeli mentőszolgálat.
2026. Március 24. 09:00, kedd | Külföld
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel
Donald Trump szerint hétfőn is folytatódtak az egyeztetések vezető iráni tisztségviselőkkel a vasárnapi \"konstruktív\" első tárgyalásokat követően - az amerikai elnök erről Floridában beszélt újságírók előtt.
2026. Március 23. 10:00, hétfő | Külföld
Szlovénia vasárnaptól korlátozza a tankolható üzemanyag mennyiségét
A szlovén kormány vasárnaptól korlátozza a benzinkutakon tankolható üzemanyag mennyiségét a megnövekedett kereslet miatt - jelentette be a kabinet.
