Városlista
2025. augusztus 12, kedd - Klára

Hírek

2011. November 16. 07:01, szerda | Külföld
Forrás: mno.hu/MTI

Görögország mindent bevet, hogy bennmaradjon

Görögország mindent bevet, hogy bennmaradjon

A görög pénzügyminiszter szerint országa mindent megtesz azért, hogy az euróövezet tagja maradjon, azonban a kormányváltás után is kétséges, hogy az uniós mentőmechanizmussal úrrá lehet-e lenni a válságon.

Evangelosz Venizelosz ezzel kapcsolatban elmondta: a kormány november 18-án, pénteken terjeszti be az új költségvetési tervet, az adóreform javaslatot pedig a jövő év elején, február végéig. Rámutatott: a nagy kérdés a pénzügyi szektor likviditásának biztosítása.

Hangsúlyozta azt is, hogy az új ügyvezető kormánynak mindent meg kell tennie az államcsőd elkerülésére. Az új kabinet feladata az október 26-án Brüsszelben elfogadott, 130 milliárd eurós mentőcsomag ratifikálása lenne, amely nélkül Görögország az államcsődön kívül azt is kockáztatja, hogy elveszíti euróövezeti, sőt európai uniós tagságát, és válságba sodorja az unió közös valutáját.

A 130 milliárd eurós mentőcsomagért cserébe Athén a takarékossági csomag következetes végrehajtását ígérte, és a parlamenti ratifikálással szabaddá válhat az út az eddig visszatartott, nyolcmilliárd eurós újabb hitelrészlet folyósításához.

Ugyanakkor Venizelosz hangsúlyozta, hogy a jövő év elején sok pénzre lenne szükség: 30 milliárd euróra a bankok feltőkésítéséhez, márciusban 15 milliárdra az újrafinanszírozáshoz, valamint 5 milliárdra a piaci likviditás biztosításához.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 11. 07:18, hétfő | Külföld

NATO-főtitkár: a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin szándékainak komolyságára

A NATO főtitkára szerint a pénteki amerikai-orosz csúcstalálkozó \"teszt\" lesz Vlagyimir Putyin orosz elnök szándékainak komolyságára – Mark Rutte erről amerikai médiumoknak adott interjúkban beszélt vasárnap.

2025. Augusztus 11. 07:14, hétfő | Külföld

Izraeli-palesztin - Netanjahu: Gáza elfoglalása a háború befejezésének legjobb módja

Gáza város, majd a Mavaszi nevű humanitárius övezet központi táborának az elfoglalása a háború befejezésének a legjobb és leggyorsabb módja.

2025. Augusztus 09. 10:33, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Alaszkában találkozik Donald Trump és Vlagyimir Putyin augusztus 15-én

Alaszkában tartják Donald Trump amerikai és Vlagyimir Putyin orosz elnök találkozóját augusztus 15-én, pénteken. Ezt az amerikai elnök jelentette be Truth Social közösségi oldalán pénteken.

2025. Augusztus 08. 08:04, péntek | Külföld

Izraeli-palesztin - Uniós biztos: az izrael műveletek nagyon hasonlítanak a népirtásra

Izrael műveletei Gázában, az éheztetés, a lakóhely elhagyásának kikényszerítése és a civil lakosság célzott meggyilkolása \"nagyon hasonlítanak\" a népirtáshoz -