Városlista
2026. május 10, vasárnap - Ármin

Hírek

2021. Szeptember 01. 08:00, szerda | Belföld
Forrás: mti/fotók: MTI/Mohai Balázs

Gigantikus mozaikot építettek legóból a MOME-n

Gigantikus mozaikot építettek legóból a MOME-n

Mintegy 170 ezer legóelemből álló gigantikus mozaik készült a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME).

A több mint száz ember bevonásával megépített mozaikot a MOME capusán, a GROUND fogadótérben lehet megtekinteni szeptember 7-ig.

A Beszélgetés a Campuson című, 169 416 legóból álló, vidám színvilágú, pop-art stílusú alkotás fotómozaik technikával épült több mint 300 órán keresztül - tájékoztatta a MOME kedden az MTI-t.

A LEGO és az egyetem együttműködéséből született mű, amelyet a Talent Awards 2020/21 pályázat győztese, Szabó Évu tervezőgrafika szakos hallgató álmodott meg, 150 kilogramm súlyú, és a művészet, a dizájn és a tudomány ezer szálon való kapcsolódását jeleníti meg.

A megvalósításban a MOME hallgatóin és munkatársain kívül a legómozaikok építésére specializálódott, hátrányos helyzetű fiatalokból álló Tekerd! kreatív csoport is részt vett.

A mozaikot kedden ünnepélyes keretek között mutatták be a közönségnek.

Címkék: lego, MOME, mozaik

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld

A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik

A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.

2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat

Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.