Hírek
2020. Április 25. 08:05, szombat |
Külföld
Forrás: Venczel Katalin, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay
Franciaországban 22 ezer fölött a halottak száma, de a kórházi kihasználtság visszatért a megszokott üzemmódba

Franciaországban az elmúlt 24 órában 389-cel 22 245-re emelkedett a koronavírus-járvány halálos áldozatainak száma az előző napi 516 után, de a kórházi kihasználtság visszatért a megszokott üzemmódba azáltal,
hogy ötezer alá csökkent az intenzív ápolásra szoruló súlyos betegek száma. Ez utóbbi adat már 16. napja csökken - közölte péntek este a francia egészségügyi tárca járványügyi igazgatója.
Jérome Salomon tájékoztatása szerint kórházban 305-en hunytak el a fertőzés következtében az elmúlt 24 órában a csütörtöki 311 után, és ezzel 13 852-re emelkedett a kórházi halottak száma. Az idősotthonokból és a szociális intézményekből - ahol a járvány kezdete óta 8393-an vesztették életüket - 84 új halálesetet jelentettek az előző napi 205 után.
"A vírus még mindig magas szinten terjed, Franciaországban továbbra is komoly és tömeges a járvány" - hívta fel a figyelmet az illetékes. Ugyanakkor kiemelte, hogy 16. napja csökken a súlyos betegek száma az intenzív osztályokon, ahol jelenleg 4870-en fekszenek. Ez 183-mal kevesebb, mint csütörtökön, és ez a szám most először kevesebb, mint a járvány kezdete előtt rendelkezésre álló ötezer intenzív ágy.
A francia egészségügy az összes koronavírus-fertőzöttet el tudta látni, de csak azon az áron, hogy az intenzív ágyak számát a nem sürgős műtétek elhalasztásával tízezerre duplázták, valamint a szomszédos országokba, Németországba, Luxemburgba és Svájcba is átszállítottak súlyos betegeket.
Szakértők a lélegeztőgépre szoruló, súlyos betegek számát tartják a legfontosabb mutatónak a Covid-19 fertőzésnek az egészségügyre gyakorolt nyomását illetően.
A megszokott üzemmódba való visszatérés ellenre a járványügyi igazgató szerint továbbra is óvatosnak kell maradni, mert a járvány még nem ért véget.
Jóllehet a kórházakba még az elmúlt 24 órában is felvettek 1346 Covid-19-beteget, összességében a kórházban kezeltek száma csütörtök óta 561-gyel 26 658-ra csökkent. Immáron kilencedik napja csökken a kórházban kezeltek száma, és március 1. óta a gyógyultan távozók száma 43 493-ra emelkedett.
A regisztrált fertőzöttek száma péntek este 122 577 volt, ami 1773-mal több mint az előző nap.
Az illetékes közölte: a tesztelések száma már meghaladja a napi 40 ezret.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld
Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók
Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.
2025. Szeptember 26. 07:18, péntek | Külföld
Öt év börtönre ítélte a bíróság Nicolas Sarkozy volt francia elnököt
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében