Hírek
2017. Október 13. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Folytatódik a napsütéses, száraz idő a hétvégén is
Még a hétvégén is többfelé 20 Celsius-fok körül alakulnak a hőmérsékleti maximumok, sok lesz a napsütés, csapadék pedig nem várható
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak az MTI-hez csütörtökön eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.
Pénteken az ország nagy részén több órára kisüt a nap. A középső területeken viszont többfelé megerősödik, a magasabb helyeken néhol viharossá is fokozódhat a szél. A legalacsonyabb hőmérséklet 8 és 13, a legmagasabb hőmérséklet 16 és 22 fok között alakul.
Szombaton hajnalban pára- és ködfoltok képződhetnek. Napközben sok lesz a napsütés és csak helyenként élénkülhet meg a légmozgás. A leghidegebb órákban 3-9 fok lehet, napközben 16-21 fokig melegszik fel a levegő.
A vasárnapra virradó éjszaka képződő köd gyorsan feloszlik. Napközben nagyrészt derült vagy gyengén felhős lesz az ég. A minimumhőmérséklet 3 és 9 fok között valószínű. A nappali maximumok 17 és 23 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
