Hírek
2023. Október 05. 09:16, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Ficsak: pozitív lépés, hogy a kormány mérlegeli a 18 év alatti fiatalok számára az energiaitalok betiltását
Rendkívül pozitív lépés és kiemelkedően jó hír minden szülő és egészségügyi szakember számára, hogy a kormány mérlegeli a 18 év alatti fiatalok számára az energiaitalok betiltását - írta a Fiatal Családosok Klubja.
"Ez a kezdeményezés nem csupán a fiatal generáció egészségét védi, hanem egyértelmű üzenetet küld a társadalom számára az egészséges életmód fontosságáról" - fogalmaztak.
A szervezet felhívta a figyelmet, hogy az energiaitalok "extrém magas koffein- és cukortartalma komoly veszélyt jelenthet a fiatalabb generáció számára". Így továbbra is elkötelezettek abban, hogy korlátozzák ezekhez a termékekhez való hozzáférhetőséget - olvasható.
Mint írták, a Ficsak számára kiemelt prioritás, hogy az energiaitalok vásárlása csak 18 éven felülieknek legyen lehetséges, például kizárólag dohányboltokban történő értékesítés révén.
A Ficsak elkötelezetten támogat minden olyan intézkedést, amely a gyermekek és fiatalok jólétét és biztonságát szolgálja - áll a kommünikében.
Kitértek arra, az évek során a szervezet több sikeres kampányt is véghezvitt az egészséges táplálkozás és a tudatos szülői magatartás érdekében, beleértve az egészséges iskolai büfékért folytatott harcot. A szülők és a Ficsak közös erőfeszítései révén számos gyermek egészségére káros termék került ki az iskolák kínálatából - írták.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 12:00, hétfő | Belföld
MNB: a bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődött a tartalékok szerepe
A bizonytalan világgazdasági környezetben felértékelődnek a stabilitást erősítő tényezők, így a tartalékok szintje is, amely Magyarországon történelmi csúcson, 56 milliárd euró fölött van
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
