Városlista
2025. augusztus 12, kedd - Klára

Hírek

2017. Január 25. 07:38, szerda | Belföld
Forrás: mti

Feketelista készülhet a gyermekek ellen bűncselekményt elkövetőkről

Feketelista készülhet a gyermekek ellen bűncselekményt elkövetőkről

Nyilvántartás készülhet azokról, akik korábban bármilyen, kiskorúakkal szembeni bűncselekményt követtek el, ez be is épülne a gyermekvédelmi törvény tavaszi módosításába - írja szerdai számában a Magyar Idők.

A cikk szerint a cél az, hogy ezek az emberek soha többé ne kerülhessenek a gyermekek közelébe, az erről szóló módosító javaslat pedig tavasszal kerülhet az Országgyűlés elé.

Az áldozatvédelem része a gyermekvédelmi rendszernek. A jövőbeni célunk nagyobb hangsúlyt fektetni a megelőzésre, ezért azt szeretnénk elérni, hogy olyan személy, aki bántalmazó volt korábban, ne is dolgozhasson a gyermekvédelemben - fogalmazott a lapnak Czibere Károly szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkár, elismerve, hogy ezeknek az eseteknek a megelőzésére az erkölcsi bizonyítvány kevésnek bizonyul.

Mint mondta: a javaslat a Gyermekeink Biztonságáért Kiemelt Ügyek Munkacsoportjának novemberi ülésén került elő, ez alapján született meg a tervezet. Mindemellett komoly hangsúlyt fektetünk arra, hogy a gyermekvédelemben dolgozó munkatársak a megfelelő képzést kapják, és felismerjék a bántalmazás jeleit - fogalmazott az államtitkár.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 11. 07:12, hétfő | Belföld

Folytatódik a hőség a héten

2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld

Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe

A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.

2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld

Újra működik az EESZT

Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.

2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld

Megélénkülőben az ingatlanpiac

Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót