Hírek
2013. Május 18. 19:51, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Eurovíziós Dalfesztivál - ByeAlex kísérői: jók leszünk a döntőben

ByeAlex a döntőbe jutással is elégedett, színpadi produkciójának kísérőzenészei optimistábbak: úgy látják, minden esély megvan a korábbi éveket felülmúló magyar szereplésre a malmői Eurovíziós Dalfesztivál fináléjában. Az MTI Wéber Helga vokalistát és Kővágó Dániel gitárost kérdezte.
"Szombaton este Alex és mi is már sokkal lazábban fogunk tudni hozzáállni a produkcióhoz, a döntőbe jutással legurult rólunk a teher. Az előjelek, meg a megérzés azt mondatják velem, hogy jobb helyezést fogunk elérni, mint az elmúlt években a magyar indulók" - mondta Wéber Helga. Wolf Kati 2011-ben Düsseldorfban 22. lett, tavaly a Compact Disco Bakuban a 24. helyen végzett a döntőben.
A Kedvesem című dalban gitározó Kővágó Dániel szerint benne van a pakliban, hogy a legjobb tíz közé kerülnek. Ez eddig csak kétszer sikerült Magyarországnak: 1994-ben Bayer Friderika 4. lett Kinek mondjam el vétkeimet? című dalával, 2007-ben Rúzsa Magdi a 9. helyen végzett az Unsubstantial Blues-zal (Aprócska blues).
A 29 éves énekesnő, Wéber Helga 2007-ben az Unisex együttes énekesnőjeként lett ismert, és tavaly már szerzett eurovíziós tapasztalatokat, hiszen a Compact Discóval ő is színpadon állt és vokálozott Bakuban. Rajta kívül csak egy énekesnő mondhatja el, hogy egymás után másodszor szerepel a versenyen: Aliona Moon, Moldova idei képviselője 2012-ben Pasha Parfeny vokalistája volt.
"Életem párhuzamos síkokon mozog, hiszen jogászként végeztem, és harmadik éve ügyvédjelöltként dolgozom, ugyanakkor fut a zenei oldal is, az Unisex óta a Smile zenekarral lépek fel. Néha tévés fellépésekre is elhívnak, és ezeket mindig szívesen elvállalom, mert hiányzik a színpad" - fejtette ki a vokalista.
Hozzátette: számára az éneklés elsősorban hobbi, nincsenek vele különösebb tervei, görcsösen nem ragaszkodik hozzá, de ha valami komoly munka megtalálja, nem fog kitérni előle. Megjegyezte, hogy a tavalyi bakui és az idei malmői eurovíziós szereplés is fantasztikus élmény volt számára.
Kővágó Dániel elmondta, hogy tavaly szeptember óta ismeri Alexet, és ott volt, amikor a Kedvesem megszületett, amikor az énekes kitalálta a dalt, és eldúdolta neki, mit gitározzon rá.
"Huszonkét éves vagyok, sok helyen éltem már a világban, például Finnországban is, ahol svéd iskolába jártam. ByeAlex mellett csinálom saját elektronikus produkciómat, amelynek Monstaz a neve. Nagyon megszerettem Alexet, jó barátom lett, de később saját projektemre szeretnék koncentrálni" - mondta a gitáros.
Szerinte a jó eurovíziós szereplés szakmailag nem lesz feltétlenül hasznosítható későbbi karrierje során, ám ismertségben igen, amiből tud profitálni.
Az Eurovíziós Dalfesztivál döntőjét szombaton este 21 órától közvetíti az M1.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 28. 08:40, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: a kínai BYD újabb nagyberuházása 620 új munkahelyet teremt Komáromban
A kínai BYD 32 milliárd forint értékű beruházással új elektromosbusz-gyártó üzemet épít Komáromban, amelynek köszönhetően 620 új munkahely jön majd létre
2025. Június 28. 08:38, szombat | Belföld
E.ON: informatikai átállás miatt késhetnek az MVM Next elszámoló számlái
Az E.ON Hungária Csoport informatikai átállása miatt az MVM Next elszámoló számlái akár 3 hetet is késhetnek - közölte az E.ON és az MVM Next pénteken az MTI-vel.
2025. Június 28. 08:32, szombat | Belföld
Másodfokú hőségriasztás lép életbe hétfőtől
Másodfokú hőségriasztást rendel el a HungaroMet Zrt. előrejelzése alapján az országos tisztifőorvos Magyarország teljes területére hétfő 0 órától július 4., péntek 24 óráig
2025. Június 28. 08:30, szombat | Belföld
Orbán szerint a Vokssal megállították Ukrajna uniós csatlakozását
A Voks 2025 több mint 2 millió szavazatával megállítottuk Ukrajna európai uniós csatlakozását - jelentette ki a miniszterelnök pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország című műsorában.