Hírek
2018. Május 07. 07:28, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Érvénytelen lett a lakásotthonokról tartott népszavazás Tolnanémediben
Az alacsony részvétel miatt érvénytelen lett a fogyatékos embereknek épülő lakásotthonok telkeiről vasárnap rendezett népszavazás Tolnanémediben.
A 864 jogosult közül 184-en vettek részt a szavazáson, és 182-en szavaztak érvényesen - közölte Takács Erzsébet, a helyi választási iroda (hvi) vezetője az MTI-vel.
A Tolna megyei község lakóinak a következő kérdésre kellett válaszolniuk: "Akarja-e Ön, hogy Tolnanémedi község önkormányzatának képviselő-testülete visszavonja a 25/2017./III.22./ÖK számú határozatát, melyben intézményi férőhely kiváltásához ingatlant (5 db építési telket) biztosít?"
A hvi-vezető tájékoztatása szerint az érvényesen szavazók közül 161-en igennel, 21-en nemmel voksoltak. A népszavazás akkor lett volna érvényes, ha a jogosultak fele érvényesen szavaz, és eredményes, ha a az érvényes szavazatok több mint fele ugyanúgy válaszolja meg a feltett kérdést.
A referendum előzménye az volt, hogy a tolnanémedi képviselő-testület 2017. március 22-i határozatában telkeket biztosított négy lakásotthon és egy foglalkoztató műhely számára. A lakásotthonokba a belecskai Mechwart András Otthon fogyatékkal élő lakói költöznének, összesen negyvennyolcan.
Vígh László, a község független polgármestere a népszavazás kiírása után az MTI-nek azt mondta, hogy a népszavazás kezdeményezője szerint a lakásotthonok "rontani fogják a település életét".
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
