Hírek
2021. Április 22. 08:54, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Embercsempészt és tíz utasát fogták el Keszthely közelében

Elfogtak egy bolgár embercsempészt Keszthely közelében a rendőrök, akik a csempész személyautójában tíz illegális migránst találtak - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán a police.hu oldalon.
A rendőrök a 76-os főúton, Keszthely közelében állítottak meg ellenőrzésre szerda délelőtt egy magyar rendszámú személygépkocsit, amelyet egy bolgár állampolgár vezetett. A 29 éves sofőrön kívül az autóban még tíz ember utazott, akik magukat szír állampolgárnak vallották, de sem személyazonosságukat, sem magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták igazolni.
Az illegális migránsokat - meghallgatásukat követően - az ideiglenes biztonsági határzárhoz kísérik vissza a rendőrök, a jármű őrizetbe vett vezetőjével szemben pedig embercsempészés gyanúja miatt indítanak büntetőeljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal
2025. Szeptember 25. 06:54, csütörtök | Belföld
Kocsis Máté: a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell
A magyar politikában eddig soha nem látott megtorlásnak kell következnie és a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell elkövetett tetteiért -
2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter az ukrajnai háborúról és a kétoldalú együttműködésről egyeztetett Szergej Lavrovval
Az ukrajnai háború, illetve a kétoldalú gazdasági és energetikai együttműködés legfontosabb kérdéseiről egyeztetett orosz kollégájával, Szergej Lavrovval Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.