Hírek
2018. Szeptember 25. 19:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Elkezdődött a fagyszezon
Elkezdődött a fagyszezon - írta honlapján kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Mint írták: a múlt heti nyárias idő után rögtön itt a fagy. Ráadásul nem csak talajmenti fagy volt az országban. A Nógrád megyei Zabar település mellett a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében található Nyírlugoson is fagypont alá hűlt a levegő hajnalra.
A szeptember 25-ei abszolút minimum rekordja mínusz 2,2 Celsius-fok, amelyet 1977-ben mértek Putnokon, így új rekord nem született.
A jelenlegi előrejelzés szerint szerdán még hidegebb lehet a hajnali órákban. Talajmenti fagy nagy területen várható. Emellett a legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 1 és plusz 4 fok között alakul, de a fagyzugokban mínusz 4, mínusz 5 fokig is lehűlhet a levegő. Napközben 14-18 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 09. 10:00, hétfő | Belföld
NGM: nincs megállapodás az Alibabával Magyarország-pótdíjról - a fogyasztók megtévesztése elfogadhatatlan
Nincs és nem is volt semmilyen megállapodás a magyar állam és az Alibaba között \"Magyarország-pótdíj\" felszámításáról, a fogyasztók félrevezetésére alkalmas gyakorlat pedig elfogadhatatlan
2026. Február 09. 07:18, hétfő | Belföld
Változékony, az átlagosnál melegebb idő várható a jövő héten is
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
