Hírek
2018. Április 04. 18:09, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Elítéltek egy mexikói papot két gyerek megerőszakolása miatt
Kilencven év börtönbüntetésre ítéltek Mexikóban egy papot, aki a vád szerint megerőszakolta egy egyházi iskola két 14 éves diákját a közép-mexikói Guanajuato szövetségi állam Irapuato nevű városában
- jelentette az El País című lap. Az ítélet nem jogerős. A vádlottnak, a 60 éves Jorge Raúl Villegasnak ezenkívül fejenként legalább 50 ezer mexikói pesót (692 500 forintot) kell fizetnie az áldozatoknak erkölcsi kártérítés címén. Az összeg tartalmazza az áldozatok pszichológiai kezelésének költségét is.
Villegast 2017 februárjában vették őrizetbe, miután 2016-ban az áldozatok szülei feljelentést tettek ellene.
A pap ellen további három panaszt nyújtottak be három gyerek elleni szexuális bűncselekmény gyanúja miatt.
Villegas a közép-mexikói leóni érsekség szóvivője volt korábban, az említett iskolában gyóntatóként és pszichológiai tanácsadóként tevékenykedett.
A Norberto Rivera Carrera konzervatív bíboros helyére tavaly decemberben Ferenc pápa által kinevezett Carlos Aguiar Retes érsek zéró toleranciát hirdetett az egyházon belüli pedofil bűncselekményekkel szemben.
Februárban Mexikóvárosban vettek őrizetbe egy papot egy 12 éves kislány szexuális zaklatásának gyanúja miatt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját
Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.
2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld
Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója
Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén
