Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2019. Február 19. 10:02, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elítéltek egy győri férfit, aki 14 éves nevelt lányával folytatott viszonyt

Elítéltek egy győri férfit, aki 14 éves nevelt lányával folytatott viszonyt

A szexuális aktusokat többször is rögzített mobiltelefonjával.

Gyermekpornográfia és szexuális visszaélés bűntette miatt hét év börtönbüntetésre ítélt a másodfokon eljáró Győri Törvényszék egy győri férfit, aki szexuális viszonyt folytatott élettársa tizennegyedik életévét éppen betöltő lányával, amelyet többször is rögzített mobiltelefonjával - tájékoztatta a megyei főügyész kedden az MTI-t.

Takács Péter közleménye szerint a 43 éves férfi 2015 tavaszától a gyermekkel tizennegyedik születésnapja előtt is, majd a 2015. április végére eső születésnapja után is szexuális viszonyt folytatott, amit fényképekkel és videofelvételekkel rögzített. A felvételeket 2015 májusában rögzítette.

A Győri Járási és Nyomozó Ügyészség első fokon tavaly áprilisban négy év börtönbüntetésre ítélte a férfit gyermekpornográfia miatt.

A másodfokú bíróság azonban megállapította azt is, hogy a vádlott szexuális visszaélés bűntettében is bűnös, mert a szexuális cselekmények az elkövető hatalmi, befolyási helyzetével visszaélve valósulhattak csak meg.

A bűncselekmények úgy derültek ki, hogy a férfi ellen minősített rablás és más bűncselekmények miatt nyomozás indult, amely során a vádlott telefonját lefoglalta a rendőrség.

A visszaesőnek minősülő férfit korábban életveszélyt okozó testi sértés és más bűncselekmény miatt hat év börtönbüntetésre, majd négy rendbeli felfegyverkezve elkövetett rablás miatt tíz év fegyházbüntetésre ítélték. A férfi jelenleg tízéves fegyházbüntetését tölti.

A másodfokú ítélet a vádlott védőjének fellebbezése miatt nem jogerős.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal

2025. Szeptember 25. 06:54, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell

A magyar politikában eddig soha nem látott megtorlásnak kell következnie és a lejáratókampány minden érintettjének felelnie kell elkövetett tetteiért -

2025. Szeptember 25. 06:51, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter az ukrajnai háborúról és a kétoldalú együttműködésről egyeztetett Szergej Lavrovval

Az ukrajnai háború, illetve a kétoldalú gazdasági és energetikai együttműködés legfontosabb kérdéseiről egyeztetett orosz kollégájával, Szergej Lavrovval Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán New Yorkban.