Hírek
2020. Szeptember 22. 16:05, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: ügyészség
Elítélték a lovas íjászt, aki megsebesített egy nézőt Esztergomban
Foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt jogerősen két év próbára bocsátott az Esztergomi Járásbíróság egy lovas íjászt, mert kilőtt nyílvesszeje egy néző hasfalába fúródott
- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség kedden az MTI-vel.
Horváth Sándor helyettes sajtószóvivő tájékoztatása szerint a férfi 2019 asugusztusában a bazilika előtti rendezvényen a lövést az indokoltnál távolabbról indította el. A kilőtt nyílvessző a megcélzott szalmabála szélén megpattant, a földön újra irányt változtatott, és a nézőtéren tartózkodó sértett hasfalába fúródott.
A megsérült nézőt megműtötték, négy hét alatt gyógyult fel. A gondatlan férfit az Esztergomi Járásbíróság tárgyalás mellőzésével 2 évre próbára bocsátotta. Az ítélet jogerőre emelkedett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 12:00, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: nemzetközi városfejlesztési díjat kapott Budapest
Budapest a világ egyik legrangosabb városfejlesztési elismerésének, a Lee Kuan Yew World City Prize 2026 díjazottjai közé került - közölte a főpolgármester szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
