Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2021. Március 30. 10:46, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Elindult a vasút európai éve kampány

Elindult a vasút európai éve kampány

Kampány indult az Európai Unióban a vasút mint biztonságos és fenntartható közlekedési mód népszerűsítésére, a vasút európai éve az Európai Bizottság és a portugál EU-elnökség szervezésében hétfőn kezdődött

- közölte a MÁV Zrt. hétfőn az MTI-vel. Az Európai Parlament és a Tanács tavaly decemberben jelölte ki 2021-et a vasút európai évének.

A közlemény szerint a nyitóeseményen részt vett Homolya Róbert, a MÁV Zrt. elnök-vezérigazgatója, aki a rendezvényen arra hívta fel a figyelmet, hogy a vasút mindössze 1 százalékkal járul hozzá az üvegházhatású gázok kibocsátásához, eközben a személyszállításban 10 százalékos, az árufuvarozásban pedig 20 százalékos a piaci részesedése.

Rámutatott: az európai zöldmegállapodásban megfogalmazott fenntarthatósági célkitűzéseket csak akkor lehet megvalósítani, ha a vasút nagyobb piaci részesedést ér el. Ehhez a legmegbízhatóbb és legbiztonságosabb közlekedési módnak versenyképesebbé kell válnia, amit modern és intelligens szolgáltatások nyújtásával tud teljesíteni. Ezeknek a célkitűzéseknek az elérésében a digitalizáció a legfontosabb eszköz, amelynek ütemét gyorsítani kell.

Homolya Róbert szerint a határokon átnyúló vasúti árufuvarozás zökkenőmentesebbé tételében fontos előrelépés lesz az ERTMS, az Európai Vasúti Forgalomirányítási Rendszer minél szélesebb körű és minél gyorsabb bevezetése.

Címkék: európa, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton

A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat

2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld

Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve

2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld

Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ

Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.

2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld

Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon

Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal