Hírek
2016. Szeptember 26. 13:23, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Életveszélyesen megverte feleségét egy szír férfi a fővárosban
Életveszélyes sérüléseket okozott feleségének egy Budapesten élő, 39 éves szír férfi - közölte a rendőrség hétfőn a honlapján.
A közlemény szerint a szír állampolgárságú, tartózkodási engedéllyel Magyarországon élő férfi még szeptember 17-én féltékenység miatt összeszólalkozott a feleségével egy II. kerületi bevásárlóközpontban; később XI. kerületi lakásukban többször bántalmazta a 33 éves nőt, aki életveszélyes sérüléseket szenvedett. Ezután a sérült asszonyt és közös gyermeküket elvitte Kőbányán élő anyósához, majd ismeretlen helyre távozott.
A rendőrök életveszélyt okozó testi sértés bűntett gyanúja miatt eljárást indítottak és elfogatóparancsot adtak ki a férfi ellen, aki végül hat nap bujkálás után feladta magát a Budapesti Rendőr-főkapitányságon.
Az életvédelmi nyomozók a férfit őrizetbe vették és kezdeményezték az előzetes letartóztatását, amelyet az illetékes bíróság elrendelt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának
Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának
