Hírek
2019. Október 17. 05:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti
Életmódváltást szorgalmaz Ferenc pápa

Életmód- és étrendváltást szorgalmaz az élelmezési világnap alkalmából szerdai üzenetében Ferenc pápa, hogy fel lehessen oldani azt az ellentmondást, hogy a világ egy részén éheznek, máshol alultápláltak az emberek.
A katolikus egyházfő úgy vélte, hogy eltorzult az étel és a táplálkozás közötti kapcsolat, amiért a világgazdaság minden áron profitra törekvő mentalitását teszi felelőssé. A pápa arra a megállapításra jutott, hogy míg korábban az elhízás a módosabb országokat sújtó probléma volt, egyre nagyobb károkat okoz a szegényebb államokban is, ami miatt több a cukorbeteg, többen küzdenek szívproblémákkal és egyre többen szenvednek táplálkozási zavaroktól, amilyen például az anorexia és a bulímia.
"A táplálkozási zavarokkal csak úgy vehetjük fel a harcot, ha olyan életmódot folytatunk, amelyben hálát adunk azokért az ajándékokért, amelyekben részünk van, és ha magunkévá tesszük az önmegtartóztatás, az önkorlátozás, az önmérséklet, a magunktól elvonás, az önuralom és a szolidaritás szellemiségét" - írta üzenetében Ferenc pápa.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
2025. Szeptember 23. 07:35, kedd | Külföld
Donald Tusk orosz gépek lelövéséről beszélt
Lengyelország kész megsemmisíteni a területét fenyegető légi eszközöket, de a felségvizei felett megjelenő orosz vadászgépek lelövéséről csak akkor dönthetne, ha teljesen biztos lenne az összes NATO-tagállam támogatásában
2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam
- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.