Hírek
2012. Március 30. 14:03, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Egyre többen lépnek vissza az állami nyugdíjrendszerbe
A legfrissebb adatok szerint eddig a magánnyugdíjpénztár-tagok közel 10 százaléka jelezte, hogy visszalépne az állami nyugdíjrendszerbe.
A Stabilitás Pénztárszövetség szerint azonban a határidő lejárta közeledtével élénkül az érdeklődés - írja a Népszabadság.
Gyakorlatilag az a forgatókönyv játszódik le, mint az előző visszalépési időszak során. Akkor a határidő lejártának közeledtével ugrásszerűen megnőtt a rendszerben maradni vágyók száma.A szövetség most 9565 visszalépésről tud, amely a valamivel több, mint 97 ezres taglétszámnak a 9,91 százaléka. Az adat amolyan 'vegyesfelvágott', mert az AXA és az Aegon esetében friss, tegnapi adatokról van szó, míg a többi pénztár esetében keddi jelentést tudott közzétenni a Stabilitás.
A legalacsonyabb a visszalépők száma az Allianz esetében – a pénztár éppen tegnap jelentette be, hogy szétválasztja önkéntes és magánnyugdíjpénztárát. Ennél a szervezetnél 4,34 százalékos ez a mutató. A legnagyobb arányban viszont az Aegon és a Erste esetében jelentkeztek az állami rendszerbe.Ehhez azonban hozzátartozik az is, hogy mindkét kassza korábban már jelezte: pénztárát végelszámolás révén bezárja.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 08. 18:00, vasárnap | Belföld
Soltész Miklós: a magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra
A magyarországi szlovákok számíthatnak a magyar kormányra; az együttműködés minden területen jelen van - mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton Békéscsabán.
2026. Február 08. 11:00, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 6. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2026. Február 08. 08:30, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor: arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni
Arról, hogy megyünk-e háborúba vagy kimaradunk, a 2026-ban megválasztott kormány fog dönteni - mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Digitális Polgári Körök szombati háborúellenes gyűlésén Szombathelyen.
2026. Február 08. 07:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: véget vetünk az elszalasztott lehetőségek időszakának
Április 12-én egyszer és mindenkorra véget vetünk az elszalasztott lehetőségek korszakának, az Orbán-Gyurcsány-korszaknak, a hanyatlásnak, az önkénynek és a közjavak szétlopásának
