Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2011. November 02. 07:13, szerda | Külföld
Forrás: OrientPress

Egyiptom betiltaná az alkoholt a túristák számára is

Egyiptom betiltaná az alkoholt a túristák számára is

Szigorúbban szabályoznák-korlátoznák a mindennapi életet a fáraók földjén: és nem csupán az egyiptomiak, hanem a turisták számára is.

A részletekről folynak a viták, azonban a turisztikai szakemberek aggódnak amiatt, hogy a szigorításokkal jelentős bevételtől fog elesni az ország.

Miközben az átalakuló Egyiptom vitázik, hogy mi és milyen legyen az iszlám helye és szerepe a Mubarak utáni korszakban, a Muzulmán Testvériség pártja már bizottságot is felállított, amelynek a többi között az a feladata, hogy megvizsgálja, majd megvitassa például az előírandó öltözködési szabályokat és alkoholfogyasztási szokásokat. „Nincs kivétel: a tengerparti turizmusnak szintén alkalmazkodnia kell a mi társadalmunk normáihoz és értékrendszeréhez' - közölte turisztikai szakemberekkel a minap Mohammad Saad Al-Katatny, a Szabadság és Igazság Párt főtitkára.

A tervek szerint betiltják a lezser öltözködést és az utcai szeszfogyasztást, valamint szabályozzák a tengerparti strandokon kötelező „viselkedést' is. Betiltják a bikinit is, és tilos lesz férfiak és nők közös fürdőzése. „A kétrészes fürdőruha és a nemi keveredés a tengerparton ellentmond a mi hagyományainknak, s ez nemcsak vallási kérdés. Nem akarok többé meztelenkedést látni!' - nyilatkozta Ali Khafagy, a párt gízai ifjúsági szervezetének vezetője, aki egyúttal szorgalmazza azt is, hogy a férfiak és a nők csakis szigorúan elkülönített strandokon fürdőzhessenek. Ez szintén érvényes lesz turistákra és egyiptomiakra egyaránt.

A Muzulmán Testvériség és a muszlim fundamentalisták híveit azonban nem „csak' ez zavarja. Abd-Al-Munim al-Shahat az ultrakonzervatív szalafista Dawa nevű csoport szóvivője szerint például el kell rejteni a nyilvánosság elől a fáraók korából származó világhíres emlékeket: a piramisokat, a szfinxeket és más műemlékeket is. „A fáraók kultúrája rothadt kultúra' - mondta ki szervezetének szentenciáját a szóvivő egy londoni arab nyelvű lapnak adott interjújában. Szerinte, illetve szervezete álláspontja szerint - mivel a fáraók korának semmi köze az iszlám kultúrájához - az ókori szobrok arcát egyenesen viasszal kellene körbeönteni.

A tervezett intézkedésekkel persze nem mindenki ért egyet. Kivált a turisztikai és vendéglátóipari szakemberek aggódnak. Egyes szervezetek ugyanis teljesen be akarják tiltani az alkoholfogyasztást, mások bizonyos ételeket száműznének, megint más pártocskák pedig kötelezővé tennék, hogy a szállodákba bejelentkező turisták igazolják azt, hogy házasok... „Ha ez netán megvalósulna, súlyos dollár- milliárdokat veszíthetünk, hiszen így nem jönnek majd a turisták' - fogalmaz a vendéglátóipari szövetség vezetője, és a turisztikai szakemberek máris létrehozták a Turizmust Támogató Koalíció nevű szervezetüket. Hangjuk azonban halkan szól, mert kisebbségben vannak.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld

NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire

A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld

Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

2025. Szeptember 23. 07:35, kedd | Külföld

Donald Tusk orosz gépek lelövéséről beszélt

Lengyelország kész megsemmisíteni a területét fenyegető légi eszközöket, de a felségvizei felett megjelenő orosz vadászgépek lelövéséről csak akkor dönthetne, ha teljesen biztos lenne az összes NATO-tagállam támogatásában

2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld

Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam

- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.