Hírek
2017. Június 12. 13:06, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Egy megyét kivéve visszakapta madárinfluenza-mentes státuszát Magyarország
A Nemzetközi Állatjárványügyi Hivatal (OIE) ajánlásai alapján - Bács-Kiskun megye kivételével - Magyarország valamennyi megyéje a madárinfluenza-betegségtől mentes státuszát visszakapta június 10-től
- közölte a Földművelésügyi Minisztérium (FM) hétfőn az MTI megkeresésére. Így a múlt hét szombatjától kezdődően újra engedélyezte élőszárnyas és tojás importját hét magyar megyéből (Békés, Csongrád, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy, Veszprém megyére érvényes a feloldás) az orosz szövetségi állategészségügyi és növényvédelmi szolgálat (Roszszelhoznadzor) - közölte a Kommerszant című orosz gazdasági napilap.
A szaktárca tájékoztatása szerint a partnerországoknak, köztük az Oroszországi Föderációnak is hivatalos csatornákon jelezte, hogy a jelzett időponttól kezdődően oldja fel az élőbaromfit és a keltetőtojást érintő átmeneti korlátozásokat. Az átmeneti korlátozások megszűntetéséről hivatalos értesítés is érkezett június 9-én - közölte az FM.
Hozzátették: mivel Bács-Kiskun megyében áprilisban is voltak kitörések, a megye az OIE ajánlásai alapján a fertőzött létesítmények végső fertőtlenítésétől (2017. május 24.) számított 3 hónap múlva, vagyis ez év augusztus 24-én kaphatja meg a betegségtől mentes státuszt. A partnerországok, például az Oroszországi Föderáció, várhatóan ez után oldják fel a Bács-Kiskun megyéből származó árura vonatkozó átmeneti korlátozásokat.
Így Bács-Kiskun megye kivételével valamennyi megyéből azonnali hatállyal megindulhatnak a szállítmányok - tájékoztatott a Földművelésügyi Minisztérium.
Az MTI korábbi információja szerint a Roszszelhoznadzor madárinfluenza miatt decembertől kezdett korlátozásokat bevezetni a magyar tojás és szárnyas ügyében. Az intézkedéseket az orosz hatóság februárra már az Európai Unió 15 tagállamára kiterjesztette.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
