Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2021. Március 03. 17:04, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egy éve indult az azonnali fizetési rendszer

Egy éve indult az azonnali fizetési rendszer

Egy év alatt, az azonnali fizetési rendszer (AFR) elindulása óta közel 150 millió tranzakció teljesült azonnal

- mondta Bartha Lajos, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) pénzügyi infrastruktúrákért és bankműveletekért felelős ügyvezető igazgatója szerdán az M1 csatornán.
Az AFR a világon egyedülálló módon, minden bank számára kötelezően és egyidőben indult el tavaly március 2-án.

A tranzakciók 99 százaléka öt, 96 százaléka két másodpercen belül ért célba - mondta, hozzátéve: a tranzakciók kétharmada egy másodperc alatt teljesült.

Kitért arra: a rendszer háromféle másodlagos azonosító bevezetésével indult el, így nem kell megjegyezni a hosszú bankszámlaszámokat, hanem elég például a mobiltelefonszámot, vagy e-mail címet regisztrálni. Ezt a szolgáltatást már több mint százezren használják.

Tapasztalataik szerint a tranzakciók több mint egyharmada hétvégén vagy este zajlott a rendszerben.

Az MNB, a GIRO Zrt. és a kereskedelmi bankok fejlesztése az utóbbi 30 év legnagyobb pénzügyi innovációja volt Magyarországon - közölte a jegybank illetékese.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf