Hírek
2012. Március 12. 07:01, hétfő |
Külföld
Forrás: OrientPress
Egész Európában folytatódik az influenzajárvány
Európában továbbra is nő az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma.
Három országban, Bulgáriában, Olaszországban és Spanyolországban már tetőzött a járvány - tájékoztatott közleményben az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat.
Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központ (ECDC) friss adatai szerint 14 ország számolt be országosan elterjed influenzajárványról. Magyarország mellett Ausztria, Szlovénia, Belgium, Észtország, Finnország, Franciaország, Görögország, Luxemburg, Hollandia, Norvégia, Portugália, Spanyolország és Svédország.
Három ország, Bulgária, Olaszország és Spanyolország ugyanakkor arról számol be, hogy náluk már két hete csökken a megbetegedések száma, így ezekben az országokban valószínűleg már túljutottak a járvány tetőzésén.
Hazánkban a bizonyítottan influenza okozta megbetegedések 91,4 százalékáért az influenza A vírus, a maradék 8,6 százalékért az influenza B vírus volt felelős - tájékoztatott az ÁNTSZ.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 09. 09:50, vasárnap | Külföld
Ukrajnai háború - Kreml: nem lehet előre jelezni a budapesti csúcs időpontját
Nem lehet előre jelezni a budapesti orosz-amerikai csúcstalálkozó időpontját - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára pénteken újságíróknak.
2025. November 08. 08:42, szombat | Külföld
Hadrendbe állt Kína első saját tervezésű repülőgép-hordozója
Kína hadrendbe állította első, teljes egészében saját tervezésű és gyártású repülőgép-hordozóját, a Fucsient, amelyet Hszi Csin-ping kínai elnök jelenlétében avattak fel a déli Hajnan szigetén
