Hírek
2012. Május 08. 07:11, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress
Curryvel a rák ellen?
Kémiailag vizsgálják a tudósok, hogy a curry képes-e felvenni a küzdelmet a bél rákos daganatai ellen.
A kurkumint, amely a természetben a kurkumin fűszerben fordul elő, már számos jótékony egészségügyi hatással hozták összefüggésbe - írja a BBC.
Laboratóriumban végzett tanulmányok kimutatták, hogy képes legyőzni a rákos sejteket, valamint jótékony hatást fejtett ki a stroke-ban és demenciában szenvedő betegeknél is. Most a kurkumin jótékony hatását vastagbélrákos betegek esetében vizsgálták.
Az Egyesült Királyságban évente mintegy 40 ezer pácienst diagnosztizálnak a betegséggel. A vizsgálatban 40 beteg fog részt venni, akiknek a hagyományos kemoterápiás kezelés előtt kurkumin tablettát fognak adni, összehasonlítva a két módszer hatékonyságát.
Prof William Steward kutatásvezető elmondta, hogy a vastagbélrákot, különösen az áttéteseket, nagyon nehéz kezelni, mert a kemoterápia mellékhatásai is befolyásolják, hogy mennyi ideig tarthat a kezelés.
A szakember elmondta, ha a kurkumin képes lenne felvenni a küzdelmet a rákos sejtekkel, lehetővé válna, hogy a betegek e mellett kevesebb kemoterápiás kezelést kapjanak. Így csökkentve annak mellékhatását hosszabb ideig kezelhetik a betegeket.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 26. 10:00, csütörtök | Belföld
Meteorológia: az ország nyugati felén másfél havi csapadék eshet péntek estig
Péntek estig az ország nyugati felén akár másfél havi csapadék is eshet - hívta fel a figyelmet a HungaroMet Zrt. a Facebook-oldalán szerdán.
2026. Március 26. 09:00, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: ha ukránbarát kormányt választunk, adósrabszolgává tesznek benneteket
2026. Március 26. 07:22, csütörtök | Belföld
MTVA: a hirado.hu minden hazai híroldalt maga mögé utasított a Facebookon
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
