Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2019. Február 11. 05:00, hétfő | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Csimpánzok szöktek meg karámukból a belfasti állatkertből

Csimpánzok szöktek meg karámukból a belfasti állatkertből

Egy kis csapat csimpánz szökött meg a belfasti állatkert csimpánzkarámjából, faágakat használtak létraként, hogy átjussanak a karámot körülvevő falon - írta a The Guardian az állatkerti gondozók közlése alapján.

Egy szombati látogató videofelvételén látszik, amint a majmok vastag faágak segítségével felmásznak a fal tetejére, a filmen látható, hogy egyikük le is mászik a túloldalon.

Alyn Cairns, az egyik gondozó elmondta, hogy viharok tépázták meg a csimpánzok karámjának fáit, ezért tudták a majmok letörni őket és kezdetleges létrafélét építeni belőlük.

Hozzátette, "a csimpánzok intelligens főemlősök, tudják, hogy nem szabad a karámon kívül mászkálniuk, ezért maguktól visszamentek".

Két hete egy kis panda (vörös macskamedve) szökött meg a belfasti állatkertből, amikor nem működött az elektromos kerítés. Egy közeli ház előtt találtak rá.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld

NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire

A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld

Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

2025. Szeptember 23. 07:35, kedd | Külföld

Donald Tusk orosz gépek lelövéséről beszélt

Lengyelország kész megsemmisíteni a területét fenyegető légi eszközöket, de a felségvizei felett megjelenő orosz vadászgépek lelövéséről csak akkor dönthetne, ha teljesen biztos lenne az összes NATO-tagállam támogatásában

2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld

Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam

- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.