Hírek
2022. Március 23. 07:00, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csaknem ötezer óvodai és iskolai beruházás történt az elmúlt négy évben
Az elmúlt négy évben 4576 óvodai és iskolai beruházás indult, illetve valósult meg, amellyel javultak a gyermekek és a pedagógusok körülményei - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) kedden az MTI-vel.
A közlemény szerint a 2018 óta elindult köznevelési beruházásokra 983 milliárd forintot fordított a kormány. Több programot is elindítottak, amelyek az iskolák és óvodák fejlődését szolgálják.
A TTT (tanterem, tanuszoda, tornaterem) programban 87 tornaterem-, tanuszoda- és tanteremfejlesztés valósult meg, a Modern városok programban pedig 37 beruházás történt, 49 milliárd forint értékben - írták.
Hozzátették: a Magyar falu programban 168 település kapott támogatást iskolaépület felújításához, 93 kistelepülésen épültek tornatermek, tornaszobák, valamint 496 kistelepülési óvoda fejlesztéséhez nyújtottak segítséget.
Az Emmi tájékoztatása szerint 99 milliárd forintot fordított a kormány az óvodai kapacitások bővítésére, 698 iskola és 1048 óvoda újulhatott meg.
Ezenfelül húsz nagyszabású agglomerációs köznevelési beruházás indulhat el, amely együttesen mintegy 150 milliárd forintos fejlesztést jelent - tudatta a tárca.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld
A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik
A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.
2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
