Hírek
2019. Május 04. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - Fotó: MTI archívum
Buzánszky Jenőre emlékeztek születésnapjának évfordulója alkalmából
Buzánszky Jenőre, az Aranycsapat utolsóként elhunyt tagjára emlékeztek pénteken sírhelyénél, a Szent István-bazilika altemplomában abból az alkalomból, hogy a 49-szeres válogatott labdarúgó szombaton lenne 94 éves.
Lomnici Zoltán, az Aranycsapat Testület elnöke az ünnepségen emlékeztetett arra, hogy az 1925-ben, Újdombóváron született Buzánszky Jenő állandó tagja volt annak a legendás magyar együttesnek, amely 1952-ben olimpiai bajnoki címet, 1953-ban Európa Kupát nyert, és véget vetett az angol csapat több évtizedes hazai veretlenségének, majd egy évvel később világbajnoki ezüstérmes lett.
Lomnici kiemelte: az Aranycsapat jobbhátvédje felismerte, hogy a legnagyobbaknak közéleti szerepet is kell vállalniuk, nagyon fontosnak tartotta a határon túli magyarok ügyét, valamint azt, hogy a labdarúgó utánpótlásképzést már az óvodás kortól el kell kezdeni. Ennek szellemében 2011-ben ő hozta létre az Ovi-foci Alapítványt.
Bajkai István fideszes országgyűlési képviselő, az Aranycsapat Testület alelnöke arról beszélt, Buzánszky sokat tett azért, hogy a magyarság hírnevét és tehetségét elvigye a világba.
"Tiszta beszéd, becsület, akarat és a magyarság jövőjébe vetett hit jellemezte, s ezzel példakép minden fiatal számára" - fogalmazott Bajkai, aki szerint az egykori dorogi jobbhátvéd életcéljának tekintette, hogy olyan ifjúságot neveljen, amelyből később újra kinőhet egy Aranycsapat.
Buzánszky Jenő sírjánál Lomnici Zoltán, Bajkai István, ifj. Buzánszky Jenő, az Aranycsapat Testület új tagja, Grosics Edina, valamint a Fidelitas tagjai helyeztek el koszorúkat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 25. 08:39, csütörtök | Belföld
Őrizetbe vették Fonyód volt fideszes polgármesterét
Különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt indított eljárást a rendőrség Fonyódon.
2026. Június 25. 07:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Magyar Péter: kormányrendeletet fogadtunk el a védelmi tevékenység összehangolására
A hőségriadó miatti védelmi tevékenység összehangolására kormányrendeletet fogadott el a kabinet
2026. Június 24. 19:55, szerda | Belföld
Kapitány István: a kormány az energiafüggetlenség és ellátásbiztonság erősítésén dolgozik
A kormány Magyarország energiafüggetlenségének és ellátásbiztonságának erősítésén dolgozik tisztább, biztonságosabb és fenntarthatóbb energiával - mondta szerdai videóüzenetében Kapitány István.
2026. Június 24. 15:26, szerda | Belföld
Benyújtották az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát előkészítő törvényjavaslatot
A Tisza Párt parlamenti képviselője, Melléthei-Barna Márton kedd este benyújtotta azt a törvényjavaslatot, amely az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát készíti elő.
