Hírek
2011. Július 08. 07:13, péntek |
Külföld
Forrás: OrientPress
Belendült a brit feldolgozóipar - jön a kamatdöntés

Az elmúlt egy év leggyorsabb havi növekedését mutatja a májusi brit feldolgozóipari termelés.
Az ipari termelés azonban nem tudta még leküzdeni a jelentős áprilisi visszaesést. Az angol statisztikai hivatal közlése szerint a feldolgozóipari termelés az előrejelzéseknél nagyobb mértékben, 1,8 százalékkal nőtt májusban, ez a legnagyobb szintű növekedés 2010 márciusa óta.
A szélesebb körű ipari termelés az előre jelzett adatoknál alacsonyabb mértékű növekedést mutat, 0,9 százalék volt májusban. Ez az áprilisi visszaesésnek mindössze a fele.Ennek az oka elsősorban az volt, hogy váratlanul nőttek a karbantartási munkák az olaj- és gáztermelésben. Anglia szolgáltató-, feldolgozó- és építőipari szektorában végzett kutatás szerint a gazdaság csak 0,3 százalékkal nőtt a második negyedévben a csalódást keltő 0,5 százalékos első negyedéves növekedés után.
A gazdaság fellendülésének mértékére irányuló becsléseket jelentősen megnehezítette az árpilis 29-ei szabadnap a királyi esküvő miatt, valamint a készletek körforgását megszakító japán földrengés. A közlemény szerint azonban a katasztrófa hatása a májusi feldolgozóipari adatokra már csak minimális.
A hír közlésének hatására enyhén erősödött a font. Ma délután dönt a brit jegybank az irányadó rátáról, ezért is csak mérsékelt optimizmus jellemezte a piaci mozgásokat. Az ipari termelési statisztika után nem változtak különösebben azok a várakozások, hogy a jegybank a kamattartás mellett érvelhet.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld
NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire
A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.
2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld
Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében
2025. Szeptember 23. 07:35, kedd | Külföld
Donald Tusk orosz gépek lelövéséről beszélt
Lengyelország kész megsemmisíteni a területét fenyegető légi eszközöket, de a felségvizei felett megjelenő orosz vadászgépek lelövéséről csak akkor dönthetne, ha teljesen biztos lenne az összes NATO-tagállam támogatásában
2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld
Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam
- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.