Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2020. December 12. 13:06, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Az uniós polgárok háromnegyede aggódik az illegális migráció miatt

Az uniós polgárok háromnegyede aggódik az illegális migráció miatt

Az uniós polgárok háromnegyede aggódik az illegális bevándorlás miatt - mondta a Migrációkutató Intézet legfrissebb elemzésére hivatkozva Janik Szabolcs igazgatóhelyettes szombaton az M1 csatornán.

Hozzátette: az illegális migráció miatti aggodalom évek óta növekszik Európában.

A Századvég Alapítvány Európa Projekt elnevezésű átfogó közvélemény-kutatásáról készült elemzés alapján elmondta, hogy a régi uniós tagállamokban - Nyugat-Európában és Észak-Európában - az emberek jobban aggódnak az illegális migráció miatt, mint a keleti tagállamokban. A közvélemény-kutatás válaszaiból látható, hogy tízből hét-nyolc ember továbbra is komoly problémának találja a migrációt - tudatta.

A megkérdezettek 57 százaléka vélekedett úgy, hogy elsősorban gazdasági bevándorlók érkeznek Európába - mondta, megjegyezve, az elmúlt évek felmérései fényében elmondható, hogy egyre többen vélik ezt.

A tagállamok adatai szerint tíz menedékkérelmezőből öt-hat nem jogosult védelemre - fűzte hozzá. Hangsúlyozta: immár nem menekültválság, hanem migrációs válság típusú narratíva él Európában.

Címkék: migráció, migráns, unió

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld

NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire

A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld

Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

2025. Szeptember 23. 07:35, kedd | Külföld

Donald Tusk orosz gépek lelövéséről beszélt

Lengyelország kész megsemmisíteni a területét fenyegető légi eszközöket, de a felségvizei felett megjelenő orosz vadászgépek lelövéséről csak akkor dönthetne, ha teljesen biztos lenne az összes NATO-tagállam támogatásában

2025. Szeptember 22. 07:49, hétfő | Külföld

Izraeli-palesztin - Netanjahu: Nem fog létrejönni palesztin állam

- mondta Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök héber nyelvű videoüzenetben, amelyben reagált a palesztin állam Ausztrália, Kanada és az Egyesült Királyság általi elismerésének bejelentésére vasárnap.