Városlista
2025. szeptember 26, péntek - Jusztina

Hírek

2011. Szeptember 19. 07:13, hétfő | Külföld
Forrás: HírTV

Az összes atomlétesítményét bezárja

Az összes atomlétesítményét bezárja

A Siemens felhagy az atomtechnológiai fejlesztésekkel. Ezt a cég vezetője ismerte el a Spiegel című napilapnak.

A Siemens építette és üzemelteti mind a 17 német atomerőművet, ezekből származik a német energiatermelés negyede. A német kormány azonban a fukusimai katasztrófa után úgy döntött: 2022-ig valamennyi atomlétesítményét bezárja. A Siemens addigra harmadával akarja növelni a megújuló energiák felhasználásának arányát. (da)

hírTV

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 26. 07:25, péntek | Külföld

Október elsején életbe lépnek a szerb állami olajtársaság elleni amerikai szankciók

Október elsején életbe lépnek a Szerbiai Kőolajipari Vállalat (NIS) elleni amerikai szankciók, Szerbia nem kapott további haladékot - jelentette ki Aleksandar Vucic szerb elnök csütörtökön New Yorkban.

2025. Szeptember 24. 06:59, szerda | Külföld

NATO-főtitkár: erőteljes lesz a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire

A NATO elítéli az észt légtér orosz megsértését, a katonai szövetség válasza Oroszország meggondolatlan cselekedeteire erőteljes lesz - jelentette ki a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

2025. Szeptember 24. 06:58, szerda | Külföld

Andrej Babis: a V4-eknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében

A visegrádi négyeknek aktívabbnak kellene lenniük a közel-keleti és az ukrajnai konfliktus rendezésének kérdésében