Városlista
2025. november 10, hétfő - Réka

Hírek

2019. Március 03. 17:14, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Az önszabályozás lehet a legjobb megoldás a hálapénzre egy jogász szerint

Az önszabályozás lehet a legjobb megoldás a hálapénzre egy jogász szerint

A hálapénz szabályozását nem a büntetőjog, hanem az egészségügyi intézmények önszabályozása oldhatja meg a leghatékonyabban

- mondta az M1-en szombat esti műsorában Hollán Miklós, a Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpont Jogtudományi Intézetének tudományos főmunkatársa.

A szakértő szerint megfelelő önszabályozás mellett a jognak nem is lehetne jelentős szerepe a hálapénzrendszer korlátozásában. Az erre vonatkozó szabályozást azonban ettől függetlenül számos részterületen pontosítani kell - hangsúlyozta.

Hollán Miklós hozzátette, hogy a hálapénzzel egy friss felmérés szerint a lakosság jelentős része nem ért egyet, legalábbis erre utalhat, hogy szigorúbban lépnének fel ellene.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld

Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől

Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája

2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld

Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk

HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf