Hírek
2018. Április 01. 19:01, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Az erős szélben kidőlt fák, letört ágak miatt hívják a tűzoltókat
Sok munkát ad a tűzoltóknak az erős szél vasárnap: elsősorban kidőlt fákról, letört ágakról érkeznek bejelentések, főként Budapestről, valamint Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Pest megyéből
- közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság az MTI-vel. A kidőlt fák több helyen forgalmi akadályt okoztak, vezetékeket szakítottak le, épületeket és kerítéseket rongáltak meg - olvasható a közleményben.
Budapest XVII. kerületében egy nyolc méter magas fa a járdára és az úttestre dőlt, láncfűrésszel távolították el.
A XIX. kerületben, a Kisviola utcában ledőlt egy tűzfal egy része. A fővárosi tűzoltók a tűzfal veszélyes részeit eltávolították; senki nem sérült meg.
Szarvason azért kértek segítséget a városi tűzoltóktól, mert egy fa és egy vasúti telefonoszlop dőlt a sínekre.
Szegeden, a Kálvária térnél kidőlt egy harminc méter magas, egy méter vastag fa, a tűzoltók motoros láncfűrésszel távolították el.
A tűzoltók folyamatosan dolgoznak a károk elhárításán.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
A héten napos és tartósan párás, ködös területek is előfordulhatnak
2025. November 10. 07:41, hétfő | Belföld
Orbán Viktor: az amerikai elnökkel pénzügyi védőpajzsról szóló megállapodást kötöttem
2025. November 10. 07:39, hétfő | Belföld
Szijjártó szerint Orbán megmentette a magyarokat egy jelentős rezsiáremelkedéstől
Öntsünk tiszta vizet a pohárba: ha nem Orbán Viktornak hívnák Magyarország miniszterelnökét, akkor a magyar családoknak karácsonyra már háromszorosára nőtt volna az energiaszámlája
2025. November 09. 09:49, vasárnap | Belföld
Szalay-Bobrovniczky: Washingtonban HIMARS rakéta beszerzéséről is tárgyaltunk
HIMARS rakétatüzérségi eszközök és rakéták beszerzéséről is tárgyalt a Pentagonban Szalay-Bobrovniczky Kristóf
