Hírek
2017. Március 03. 15:15, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Arany János-emlékév - Bemutatták az MNB által kibocsátott emlékérmeket
Bemutatták az MNB által kibocsátott emlékérmeket
A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Arany János születésének 200. évfordulója tiszteletére arany, ezüst és színesfém emlékérmet bocsátott forgalomba, az érmeket pénteken Budapesten, a Sándor-palotában Áder János köztársasági elnök jelenlétében mutatták be.
Az államfő beszédében felidézte, hogy csütörtökön, a költő születésének 200. évfordulóján vette hivatalosan kezdetét a jubileumi emlékév, amelyhez kapcsolódva számos programot tartottak határokon innen és túl egyaránt. Mint mondta: valóságos népmozgalom alakult ki a költő évfordulójának megünneplésére, és reményét fejezte ki, hogy a kollektív lelkesedés egész évben kitart.
Az érmeket ötezer forint névértékű arany, tízezer forint címletű ezüst és kétezer forint címletű színesfém változatban bocsátották ki. Az arany emlékérme a világ legkisebb aranyérméi gyűjtői sorozatba illeszkedik, az ezüst pedig a magyar költőket bemutató tematikus sorozat része.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 19:00, péntek | Belföld
Budapestre utazik az egyenlőségért felelős EU-biztos, részt vesz a Pride-felvonuláson is
Budapestre utazik pénteken Hadja Lahbib, az Európai Bizottság egyenlőségért felelős biztosa
2026. Június 26. 10:00, péntek | Belföld
V4 csúcs - Ruszin-Szendi Romulusz: a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él
\"Azt tudom önöknek jelenteni, hogy a V4 védelmi miniszteri együttműködés újra él\" -
2026. Június 26. 06:24, péntek | Belföld
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor felbocsátásának első évfordulóján
Rendezvénysorozat kezdődött Kapu Tibor, Magyarország második kutatóűrhajósa felbocsátásának első évfordulóján, csütörtökön a budapesti Millenáris parkban.
2026. Június 25. 19:00, csütörtök | Belföld
Hőség - Harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól
A várható extrém meleg miatt harmadfokú hőségriasztást rendelt el a tisztifőorvos szombattól;
