Városlista
2026. május 11, hétfő - Ferenc

Hírek

2016. Június 12. 05:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Allergológus: nem jó a kalcium az allergiás tünetek megszüntetésére

Allergológus: nem jó a kalcium az allergiás tünetek megszüntetésére

Nékám Kristóf allergológus közlése szerint a kalcium nem jó a méh- vagy darázscsípés miatti allergiás tünetek megszüntetésére.

Az allergológus szombaton az M1 aktuális csatornán azt mondta, az egyetlen rövid távú megoldás egy adrenalint tartalmazó injekciófajta, amit bárki beadhat a saját combjában, ugyanis innen szívódik fel a legjobban a hatóanyag.

Hozzátette: az injekció a beszúrás után másodpercek alatt hat.

Közölte, a méh- vagy darázscsípés után kialakuló allergiás tüneteket hosszú távon immunterápiának nevezett injekciós kúrával lehet megszüntetni.

Címkék: allergia, darázs, kálcium, méh

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Zivatarokkal, erős széllel és lehűléssel indul a hét

2026. Május 11. 07:19, hétfő | Belföld

Magyar Péter elítélte a Mi Hazánk kivonulását az Országgyűlés alakuló üléséről

Magyar Péter miniszterelnök szerint a Mi Hazánk képviselőinek kivonulása az Országgyűlés szombati alakuló üléséről vállalhatatlan volt.

2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld

A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik

A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.

2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat

Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.