Hírek
2015. Augusztus 07. 07:13, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Állatkertek éjszakája - Országszerte tizenkét helyen
Országszerte tizenkét bemutatóhelyen várják éjjeli nyitva tartással és egyedi programokkal a látogatókat augusztus 28-án, az Állatkertek éjszakáján.
A szervezők csütörtöki tájékoztatása szerint a rendezvényhez csatlakozott a Budakeszi Vadaspark, a Fővárosi Állat- és Növénykert, a budapesti Tropicarium (Campona), Debrecenben a Nagyerdei Kultúrpark Állat- és Növénykertje, Győrött a Xantus János Állatkert, a Jászberényi Állat- és Növénykert, a Kecskeméti Vadaskert, a Miskolci Állatkert és Kultúrpark, Pécsett a belvárosi Akvárium-Terrárium a Planetáriummal közösen, Poroszlón a Tisza-tavi Ökocentrum, a Szegedi Vadaspark, valamint Veszprémben a Kittenberger Kálmán Növény- és Vadaspark.
A legtöbb helyen a programok este 7-től éjfélig tartanak majd. A résztvevő intézményekbe erre az alkalomra külön belépőjegyet lehet majd váltani, a főváros térségében működő bemutatóhelyek pedig mind a három helyszínre érvényes kombinált jegyeket is kínálnak - írták az MTI-hez eljuttatott közleményben.
Az Állatkertek éjszakáját 2012-ben rendezték meg először, akkor országszerte nyolc helyszínen várták programokkal az érdeklődőket.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 10. 15:00, vasárnap | Belföld
A Roszatom-vezér Paks-2 építésének felgyorsításában bízik
A Roszatom vezérigazgatója bízik abban, hogy felgyorsítják a Paks-2 atomerőmű építését. Alekszej Lihacsov újságíróknak nyilatkozva beszélt erről szombaton Moszkvában.
2026. Május 10. 12:00, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat
Nem uralkodni fogok Magyarországon, szolgálni fogom a hazámat - jelentette ki miniszterelnökké választása után Magyar Péter az Országgyűlés alakuló ülésén szombaton.
