Hírek
2018. December 12. 16:10, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Ajándék jár a véradásért az ünnepekkor
A biztonságos hazai vérkészlet fenntartása érdekében a decemberi ünnepek előtt és között véradásra hív mindenkit a Magyar Vöröskereszt és az Országos Vérellátó Szolgálat (OVSZ).
A vérellátó szolgálat az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében azt írta, az ünnepek alatt egy ötnapos és egy négynapos hosszú hétvége követi egymást, és tekintettel az egyes vérkészítmények rövid tárolási idejére, ahhoz, hogy ezekben a napokban is maradéktalanul biztosítani tudják a szükséges vérkészítményeket, nagyon fontos, hogy ünnepek előtti és ünnepek közötti véradásukkal minél többen segítsék a betegellátást.
Azokat, akik december 12. és 22. között adnak vért, egy doboz szaloncukorral, akik pedig 27-29-én mennek el vért adni, „szerencsehozó lencsével” ajándékozzák meg.
A véradási helyszínekről és időpontokról a www.ovsz.hu/ver/veradasok és a veradas.hu/adjvert/veradasok internetes oldalakon lehet tájékozódni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
