Hírek
2017. Szeptember 26. 07:30, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Adathalászatra figyelmezteti ügyfeleit az Erste Bank

Az Erste Bank honlapján arra figyelmezteti ügyfeleit, hogy információi alapján fennáll a veszélye egy olyan új adathalász tevékenységnek, amely célzottan az Erste Bank ügyfeleire irányul.
Kéri, ügyfelei ne nyissanak meg semmilyen ismeretlen feladójú sms-ben található linket. Az Erste Bank semmilyen célból nem kér be sem e-mailben, sem sms-ben ügyféladatokat - hangsúlyozzák.
Hozzáteszik, a bank által kibocsátott, hivatalos applikációk használata (Erste MobilBank, Erste MobilePay és Sorszámhúzó alkalmazás) továbbra is teljesen biztonságos.
A hitelintézet tapasztalatai alapján a tevékenység elsősorban Androidos mobil eszközökre jelenthet veszélyt, ám nem kizárt, hogy más platformokon is megjelenik. Az Erste azt javasolja ügyfeleinek, hogy mobil eszközükre csak hivatalos forrásból letöltött applikációkat telepítsenek.
Az Erste azt kéri, ha fennáll a veszélye, hogy valakinek a hozzáférése adathalász tevékenység áldozatává vált, ezt haladéktalanul jelezze a banknak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 26. 07:22, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: a magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlaton
A magyar emberek biztonságának garanciája mutatkozik meg az Adaptive Hussars 2025 országvédelmi gyakorlat során, amely a rendszerváltás óta a legnagyobb szabású katonai gyakorlat
2025. Szeptember 26. 07:19, péntek | Belföld
Menczer Tamás: Mind föl lesznek jelentve
2025. Szeptember 25. 16:37, csütörtök | Belföld
Egynek minden nehéz; soknak semmi sem lehetetlen – 35 éves jubileumát ünnepelte az IPOSZ
Az Ipartestületek Országos Szövetsége (IPOSZ) szerdán tartotta 35 éves jubileumi rendezvényét.
2025. Szeptember 25. 06:57, csütörtök | Belföld
Használtautó.hu: tovább emelkedtek az árak a használtautó-piacon
Idén augusztusban tovább emelkedtek az árak a magyar használtautó-piacon: az eladó hirdetések kínálati átlagára 5,5 millió forint volt, szemben a 2024 augusztusában regisztrált 5,3 millió forinttal